FESTÉKMOLY

Anyák napi virág textilből! Készítsd el magad!

Hamarosan itt az anyák napja. Erre a jeles napra nincs is csodálatosabb ajándék, mint amit magunk készítünk el! Egy textil virág igen mutatós és soha nem hervad el, olyan sugárzó, mint az édesanyánk iránt érzett szeretünk. Ha még nem készítettél semmit, mert nincs ötleted, akkor ez a blogbejegyzés neked való, de ha csak vágysz egy kis kreatívkodásra akkor is.

 

A mai alkalommal újrahasznosítunk cserepet és anyaghulladékot.

 

Amire szükségünk lesz a cseréphez:

 

Egy használt cserép (én 10cm átmérőjűt használtam)

csiszolóvászon 120-as szemcseméretű

Alapozó

nagyon vékony ecset és ecset a lakkhoz

 szivacsecset

matt akrilfstékek (magenta, fenyőzöld)

gyöngytoll (jégfehér szín)

matt vízbázisú lakk

öntapadós félgyöngy a dekorációhoz

kavics a cserépbe vagy faforgács

Hajszárító

 

 

A cserepet áttörölgetjük és a csiszoló vászonnal átcsiszoljuk, eltávolítva az előző felületet vagy a kisebb szennyeződéseket. Az alapozó festékkel lefestjük, mert az alapozóra jobban tapad a festék és elfedi az előző nemkívánatos hibákat. Az alapozót megszárítjuk a hajszárítóval.  

 

 

 

 

 

Átcsiszoljuk a lealapozott felületet, hogy egyenletes és hibátlan legyen.

 

 

 

 

Magenta színű festékkel lefestjük.  Én magentával készítettem, mert rózsaszínű anyag darabom volt itthon. Ti olyanra színezzétek a cserepet ami passzol színben ahhoz az anyaghoz amit a tulipánra szeretnétek felhasználni. Aztán hajszárítóval megszárítjuk a réteget.

 

 

 

 

A zöld színnel a vékony ecset segítségével megrajzoltam a virág alapját. (nézzétek meg milyenre készítettem és az alapján csináljátok meg! Nem nehéz..higgyétek el menni fog! 3db -ot rajzoltam a cserépre, ennyi fért ki a hely miatt. Óvatosan dolgozzatok, nehogy az előző minta elmaszotolódjon. Ha nem vagytok biztosak, hogy nem nyúltok a mintába akkor egyenként szárítsátok meg hajszárítóval és csak száradás után kezdjetek a következőbe.

 

 

 

 

 

 

Lakozzuk a megszáradt felületet.

 

 

 

Majd a gyöngytollal apró pöttyöket tegyetek a kis vonalak végeire. Néhány pöttyöt tehettek még a cserépre, mintha elfújta volna a szél a kis pöttyöket stílusban. Óvatosan pöttyözzetek, nehogy az előző pötty minta szétmaszatolódjon! 

 

 

 

 

Itt most kis időre félretesszük a cserepet, mert a pöttyözésnek meg kell száradnia. Ez akár több óra is lehet.

 

A cserepet ha már megszáradt még egyszer lelakkozzuk és megszárítjuk hajszárítóval. A dekorációs öntapadós gyöngyöket felragasszuk a cserép szélére.

 

Amire szükségünk lesz a tulipánhoz:

 

Egy anyagdarab (én  11x16cm es darabot vágtam ki.)

varrótű

Az anyag színével harmonizáló cérna

ólló

vasaló

hurkapálca vagy bambusz pálca

szártakaró (tekercsben tudod megvenni hobbi boltban, kb: 400 ft/ tekercs)

                     de használhatsz szártakarásra zöld színű filcet is! 

zöld színű filc a levélhez, meg az alsó csészelevélhez és esetleg ha ezzel készíted a szárat akkor ahhoz is.

ragasztópisztoly vagy extra erős ragasztó

vatta vagy vatelin  a virág kitöméséhez

gyöngy a virág tetejére de ez el is hagyható

 

Kimérjük és kivágjuk a 11x16cm-es anyag darabot a tulipánhoz, majd a kettő hosszabbik oldalán 1-1 cm-ert behajtunk és levasaljuk az anyagunkhoz megfelelő hőfokú vasalóval, úgy a hogy a képen látjátok.

 

 

 

 

 

 

Széltében félbehajtjuk az anyagunkat és kb: 1cm szélességben össze varjuk apró öltésekkel. A virág felső végén a levasalást kihatjuk és úgy varrjuk össze az alsó végén behajtjuk a vasalást és úgy varrjuk össze! Nézzétek a képeket hogyan készítettem.

A tulipán felső szélének kihajtása

 

 

 

A tulipán alsó szélének behajtása

 

 

Amikor összevarrtuk a végén nem vágjuk el a cérnát, hanem nagy öltésekkel körbevarrjuk,hogy összetudjuk húzni a tulipán alját.

 

 

 

 

 

Most a szárral foglalkozunk. Ha filcet használtok szártakarásra, akkor szabjatok ki egy 1,5cm széles és 30cm hosszú csíkot. Kapcsoljuk be a ragasztópisztolyt vagy ha ragasztóval dolgozunk akkor ragasztózzuk be a pálcánkat és tekerjük rá a szártakarót vagy a filcet. Amikor elkezdjük a ragasztást az elején pár másodpercig szorítsuk az anyagot a pálcához, hogy megragadjon és folyamatosan tekerjük fel az anyagot. A végén szintén ragasztózzuk be a pálcát és megint szorítsuk az anyagot a pálcára. 

 

 A szártakaró

 

 

 

 

Megint visszatérünk a virághoz. Az előbb eljutottunk az összevarráshoz. Amit a nagy öltésekkel varrtunk össze azt összehúzzuk úgy, hogy a pálcánkat bele tesszük alúlról és ehhez húzzuk az anyagot jó szorosra és körbetekerjük a cérnával nagyon szorosan, mert a pálca nem jöhet ki a virág közepéből. 4-5 tekerést készítsünk és varrjuk el a cérnát.

 

 

 

 

 

 

Megtöltjük a tulipán belsejét töltő anyaggal és a levasalt szélét visszahajtjuk, megkeressük a virág közepét és kicsi öltésekkel összerögzítjük a kép szerint.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Majd megint a közepét megkeressük és előbb az egyik oldalát azután a másikat hozzárögzítjük az előzőekhez és legvégül felvarrjuk a gyöngyöt is. A cérnát elvarrjuk.

 

 

 

 

 

A zöld filcből vágjunk ki egy 4,5×4,5 cm-es kockát. ebből készítsük el a csészelevelet. Ha bizonytalanok vagytok, akkor először papírból vágjátok ki és azt tűzzétek a filcre és úgy vágjátok körbe.

 

 

 

 

A  csészelevél közepét hegyes ollóval szúrjuk át és készítsünk akkora lyukat amin áttudjuk húzni a pálcánkat. ( A kezetekre vigyázzatok) !!

 

 

 

 

Majd a ragasztóval vagy a ragasztópisztollyal a csészeleveleket egyenként ragasszuk a tulipánhoz, valahogy így. 

 

 

 

 

 

 

 

A levélnek kiszabunk egy 18x7cm-es zöld filc anyagot amit levél formára kivágunk de úgy,hogy az a rész amit a pálcához rögzítünk szélesebb legyen. Hozzá mérjük a virághoz, megnézzük hová esik a levél ragasztása a száron,beragasztózzuk az levél alsó felét és a pálcához ragasszuk. Készen van a tulipánunk.

 

 

 

 

 

 

 Bele mérjük a virágot a cserépbe és ha nagyon hosszú a szár vissza vágjuk vagy letörjük.  Beállítjuk a virágot a cserépbe és a  kavicsot vagy fakérget beleszórjuk a cserépbe, így lesz súlya és nem borul fel!

Készen is vagyunk az anyák napi ajándékkal!

 

 

 

 

 

 

 

 

Jó munkát kívánok!

 

Ha tetszett a blogbejegyzés, oszd meg másokkal is! Kövesd a blog Facebook oldalát!

 

Amennyiben kérdésed vagy véleményed lenne  cikkről, kérlek írj, mert kíváncsi vagyok a véleményedre és a tapasztalatodra!

 

 

Üdv,

Festékmoly 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!